Yürümek ve Nefes

 

Merhabalar!

Yürümek ve Nefes, insanoğlu'nun en eski ve kadim konsantrasyon, motivasyon ve bilgelik metotlarından ikisidir. "Yürüyen Nefesler" bu iki kadim metodu birleştirip disipliner bir kişisel gelişim yaklaşımı olarak ele alınmıştır. Türkiye'de ilk defa bu iki konu, bireysel ve kurumsal gelişime eşsiz faydalar sağlayabilecek bir program olarak Danışman, Koç ve Yazar Ceyda Altuntecim tarafından sunulmaktadır. Ceyda Altuntecim 2009 yılında yaklaşık 1000 kilometrelik bir mesafeyi 49 günde kat eden "Cumhuriyet Tarihimizin en uzun mesafe yürüyen kadınıdır."

"Yürüyen Nefesler" bu anlamda yeni ve ferah bir kişisel gelişim akımı olarak 2009 yılındaki bu uzun seyahatin doğal bir meyvesidir. Ancak Nefes ve Koçluk çalışmaları Altuntecim ailesi tarafından ilk defa 2011 yılında "Walking Therapy"(Yürüyüş Terapisi) koçluk programı olarak Danışman, Eğitmen, Koç ve Yazar Emrah Altuntecim tarafından uygulanmış ve danışanlarda pozitif kişisel dönüşüm ve belirgin bir hal gelişimi gözlenmiştir. Emrah Altuntecim, 1999 yılından itibaren doğada uzun yürüyüşler yapmış, bir çok trekking organizasyonu düzenlemiş, mağaracılık, atletizm ve yüzme konusunda da deneyimleri bulunan eski bir sporcudur.

"Yürüyüş Terapisi" bir psikolojik terapi yöntemi değildir. Bu yöntem, çeşitli nefes tekniklerinin ve adım atma tekniklerinin yaşam koçluğu prensipleri ile sentezlenmesinden oluşan bir disiplin, kökleri çok eski çağlara uzanan eşsiz bir kişisel gelişim ve dönüşüm yaklaşımdır. Bu anlamda da Türkiye'de bir ilktir.

Ceyda Altuntecim, uzun süreli bir çalışmadan sonra "Yürüyen Nefesler" yaklaşımını kişilerin ve kurumların kolaylıkla uygulayabileceği bir programa dönüştürmüştür. Bu program hem fiziksel sağlık için kolay ve keyifli uygulamalar içermektedir, hem de motivasyon, hedef ve vizyon çalışmaları, takım ruhu, yaratıcı düşünce teknikleri, problem çözme teknikleri ve stres yönetimi gibi modülleri de kapsayan pratik bir değer taşımaktadır.

"Yürüyen Nefesler" aynı zamanda doğaseverlerin bir buluşma noktasıdır. Doğa sporlarına meraklı kişisel gelişim yolcuları, şehir gezilerinden hoşlanan gezginler, fotoğraf meraklıları, sanatseverler ve kişisel gelişim konusunda çalışmalar yapanlar "Yürüyen Nefesler"de buluşuyorlar. Bu vesile ile yürüyüş ve geziler düzenliyor, kişisel gelişim ve dönüşüm kampları ve zengin içerikli etkinlikler organize ediyoruz.

"Yürüyen Nefesler" yürümenin ve nefes almanın değerini toplumumuzda ve tüm dünyada yayarken eğitmen, kişisel gelişim uzmanı, doktor, antrenör, koç, psikolog, doğa rehberi, organizatör, yazar, sanatçı ve sporcu dostlarımızın da desteğiyle bir çok kurum ve kuruluşla da işbirliği yaparak nefes almaya ve adım atmaya sizlerle beraber devam ediyor...

Siz de bizlere katılın ve "Yürüyen Nefesler" ailesi ile birlikte bu serüvende yerinizi alın!