CEYDA ALTUNTECİM

Eğitmen, İnsan Kaynakları Danışmanı, Assesor (Değerlendirici), Koç ve Yazar.

Ceyda Altuntecim, Marmara Üniversitesi İktisat Bölümü’nü bitirdikten sonra aynı üniversitede Uluslararası Kalite Yönetimi Yüksek Lisans Programı’nı tamamlamış ve danışmanlık sektöründe iş hayatına atılmıştır. 


Ceyda Altuntecim, sektöründe lider konumunda olan firmalarda IK ve Eğitim Departmanlarında yönetici olarak görev alırken çok sayıda mesleki ve kişisel gelişim eğitimlerine de eğitimci ve konuşmacı olarak da katkıda bulunmuştur. İK Müdürlüğü ve çeşitli danışmanlık şirketlerinde eğitmenlikten ve koçluk çalışmalarından sonra şirket akademisi kurucu ve yöneticiliğini üstlenmiştir.

Altuntecim; Yönetim Becerileri, Hedef Belirleme, Süreç Yönetimi, Kurum Kültürü, Organizasyonel Öğrenme, Kurumsal Sosyal Sorumluluk, Seçme ve Yerleştirme, Eğitim Yönetimi, Performans Değerlendirme, Ücret Yönetimi, Kariyer ve Yetenek Yönetimi, Süreç Analizleri ve İyileştirme Çalışmaları gibi konuları içeren çeşitli danışmanlık projelerinde de aktif olarak yer almıştır.

Altuntecim, Türkiye’deki iş hayatına yeni ve taze bir hava, farklı bakış açıları ve motivasyon getirmeyi kendine vizyon edinmiş iş kadını olarak; çeşitli şirket, kurum ve sivil toplum kuruluşlarında çalışanların kariyer hayatına kalıcı değerler katacak İnsan Kaynakları, Yönetim ve Kişisel Gelişim alanlarında eğitimler, seminerler ve konferanslar vermeye büyük bir keyifle devam etmektedir.

Altuntecim, Değerlendirme Merkez-Değerlendirici sertifikasına ve uygulama hakkına sahip Türkiye’deki sayılı personel değerlendiricilerden biridir.

Ceyda Altuntecim, iş yaşamı dışında da oldukça aktiftir ve özellikle bu konuda geniş kitleler tarafından da rol model olarak kabul görmüştür.  Deneyimli bir gönüllü arama kurtarmacı da olan Altuntecim, eşi Emrah Altuntecim ile birlikte İstanbul Konya arasındaki mesafeyi yalnızca yürüyerek katelmiş ve toplam 49 günlük, yüzlerce kilometre uzunluğundaki bu yolculuk Kaknüs Yayınları'ndan çıkan bir kitap, fotoğraf sergisi ve konferanslar dizisi olarak da paylaşılmıştır.

Ceyda Altuntecim, “Cumhuriyet Dönemi’nin En Uzun Mesafeyi Yürüyerek Kateden Kadını” olarak da hatırlanmaktadır.

Ceyda Altuntecim’in verdiği eğitimlerden bazıları şunlardır:

• Takım Ruhu ve Motivasyon
• Zaman ve Enerji Yönetimi
• Pozitif İmajinasyon ve Stres Yönetimi
• Değişimin Yönetimi
• Kurumsal Disiplin
• Başarı ve Sonuç Odaklılık
• İş ve Sosyal Yaşamda Etkili İletişim
• Müzakere Teknikleri
• Vizyon Atölyesi
• Outdoor Takım ve Motivasyon Eğitimleri

Eğitimlerde, interaktif eğitim metotları ve workshoplar ile zenginleştirilmiş ve tamamıyla sonuç odaklı bir çizgi izlenmekte, kişi ve kurumların ihtiyaçları gözetilerek “tailor made” bir yaklaşım uygulanmakta, kurumsal ihtiyaçlara göre butik çalışmalar da gerçekleştirilmektedir.

Kişisel E-posta Adresi: c.altuntecim@gmail.com

 
 

EMRAH ALTUNTECİM

Yönetim Danışmanı, Editör, Eğitimci ve Yazar

Emrah Altuntecim, Türkiye ve yurtdışında ses getirmiş, İngilizce ve Türkçe olarak yayınlanmış toplam 6 kitabın yazarı, birçok kitabın editörü ve yayın danışmanıdır. Yönetim Danışmanı, Eğitmen ve Koç olarak sayısız projede yer almıştır.

Altuntecim, İSTEK Vakfı Özel Acıbadem Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olmuştur.
Yüksek lisans çalışmasını Kocaeli Üniversitesi İletişim Bilimleri Ana Bilim Dalı’nda tamamlamıştır. Endüstri Psikolojisi üzerine Doktora eğitimini gerçekleştirmiştir. İstanbul Üniversitesi Kariyer Geliştirme Merkezi Danışma Kurulu üyesidir. Kültür Üniversitesi ile gerçekleştirilen kurumsal projeler kapsamında iletişim, perakende ve mağaza yöneticiliği, satış teknikleri, kariyer yönetimi ve kişisel gelişim konularında dersler vermiştir.

Bugüne kadar onbinlerce kişiye motivasyon, takım ruhu, başarı, performans, satış, yönetim becerileri ve iletişim gibi konularda seminerler vermiş, atölye çalışmaları gerçekleştirmiş, kişi ve kurumların yaşam stratejisti ve değişim koçu olarak sorumluluk almıştır.   Sayısız üniversite ve zirvede moderatör ve ana konuşmacı olarak yer almış, çeşitli şirket kurum ve kuruluşlarda sayısız konferans vermiştir. Ayrıca, onlarca televizyon ve radyo programına konuk olarak katılmış, birçok mecrada iş hayatı ve kişisel gelişim konulu İngilizce ve Türkçe makaleleri yayınlanmıştır.

Dubai, Katar ve İspanya’da uluslararası çapta şirket eğitimleri vermiştir. Türkiye’nin en önemli marka derneklerinin başında gelen Birleşmiş Markalar Derneği(BMD) yanısıra PMI Türkiye (Project Management Institute), Yönetim Danışmanları Derneği(YDD), 12 Yıldız, Eduplus Satış Zirvesi, Kariyer.net 10. Kat ve Satış Guruları gibi platformlarda konuşmacı olarak yer almıştır. Ayrıca araştırma, geliştirme, organizasyon, danışmanlık ve eğitim çalışmaları kapsamında birçok ülkede bulunmuştur.

Altuntecim, kişi ve kurumlara koçluk desteği vermiştir. Ayrıca “walking therapy” adını verdiği yürüyerek yapılan koçluk uygulamasını geliştirmiştir. Tecrübeli bir arama kurtarmacı ve bir doğa sporcusu da olan Altuntecim, eşi ile birlikte yaklaşık 1000 kilometrelik rekor bir mesafe katederek Türkiye’nin yürüyerek yapılan en uzun seyahati de başarıyla gerçekleştirmiştir. İlgili konuda yayınlanmış eserleri, fotoğraf sergileri ve seminer dizileri gerçekleştirmişlerdir, yolculuk hakkında bir de belgesel film bulunmaktadır. Ayrıca “Yürüyen Nefesler” isimli kişi ve kurumlara ilham verici doğada koçluk ve eğitim konseptli bir projeleri de hayata geçmiştir.

Emrah Altuntecim’in en son yayınlanan eseri “Opening Doors To Success” (Başarıya Açılan Kapılar)’dir. Ayrıca Ceres Yayınları tarafından yeni baskısı yapılan “Satış Psikolojisi” isimli eseri de satış, pazarlama ve iletişim becerileri alanlarında bir çok saygın danışman ve eğitimci tarafından referans eser olarak kabul edilmektedir.

Tüm kitapları D&R, İnkilap, Kabalcı ve Alkın gibi önemli kitapçılarda  ve www.idefix.com, www.pandora.com.tr,  www.kitapyurdu.com, www.nobelkitap.com    gibi sitelerde kitapseverlere sunulmuştur.

Eski bir Filatelist olan Emrah Altuntecim, koleksiyonculuk hobisi alanında yaptığı araştırmalar ile katıldığı ulusal yarışmalarda Türkiye’de Bronz ve Gümüş Madalya kazanmış, Londra’da düzenlenen uluslararası bir etkinlikte ise çalışmaları ile Türkiye’yi temsil etmiştir.

Türkiye’de ve yurtdışında birçok kurum ve kuruluş kapsamında performans arttırıcı ve sonuç odaklı eğitimler, sertifika ve seminer programları gerçekleştiren ve çeşitli holdinglerin yönetim ve danışmanlık kadrosunda da görev yapan Altuntecim, uluslararası çapta gerçekleştirdiği eğitim ve danışmanlık çalışmalarını keyif ve heyecanla sürdürmektedir.

Kişisel E-posta Adresi: altuntecime@gmail.com

"Yürüyen Nefesler" ile ilgili tüm çalışmalar Ceyda Altuntecim tarafından gerçekleştirilmektedir.